סביבת עבודה טובה

אלא אם מצאתם עבודה חלומית כמו ברשת ישרוטל https://www.isrotel.co.il/careers אז רוב האנשים בעידן המודרני עובדים תשע עד עשר שעות ביום פלוס שעה וחצי המוקדשים לנסיעות, לכן חשוב וכדאי ליצור הרגלים וסביבת עבודה שיביאו לתוצאות אופטימליות, הן מבחינת התפוקה והן מבחינת הבריאות ורווחת העבודה. לדעתי יש מתאם חזק בין השניים, כי ככל שהעובד מרוצה יותר כך תפוקתו תהיה טובה יותר, גם בכמות וגם באיכות.

נתחיל בהגעה לעבודה. אם אפשר להשתמש בתחבורה ציבורית, זה עדיף, כי אז לא צריכים להיות מרוכזים בנהיגה, שזה מעייף לכשעצמו, וגם ניתן לעשות עוד דברים, כמו להתעדכן בחדשות, מיילים, רשתות חברתיות ולחסוך את הזמן הזה שהיה מבוזבז במהלך היום במקום אחר, למשל בערב בבית על הספה.

בעבודה עצמה, חשוב להקפיד על כללי הארגונומיה, על מנת שהגוף לא יפגע כתוצאה מישיבה ממושכת ולא נכונה. חשוב שכף הרגל תהיה במלואה על הרצפה או על ההדום, שהמרפקים יהיו על משענות הידיים בדיוק בגובה המתאים ובזויות הנכונה מחוץ לגוף, שהשולחן יהיה בגובה של משענות הידיים ושהמסכים יהיו ממוקמים כך שהעורף יהיה במנח נייטרלי. 

כמו כן חשוב לקום מהכסא כל שעה ולהזרים את הדם בגוף, להניע את השרירים והעצמות. מחקרים מראים שישיבה ממושכת פוגעת בדחיסות העצמות ובדברים רבים נוספים, שלא ניתן לתקן אחר כך בחדר כושר למשל. מעבר לכך, חשוב שתהיה סביבת עבודה רגועה, בלי רעשי רקע שמכניסים למתח, אפשר כמובן להאזין למוזיקה, חשוב שיהיה אוויר טוב.

האלמנט האנושי, כלומר החברה שבה אתה נמצא, היא חשובה ביותר. אם רוב המשרד שלך מעשנים לדוגמה, זה מעלה את הסיכוי שלך גם לעשן. אם רובם אוכלים גאנק פוד זה מעלה את הסיכוי שלך לאכול גאנק פוד, אם רובם בדיכאון, או מכורים לאלכוהול, לסמים או לתרופות, זה יפגע בסיכויים שלך לבריאות נפשית טובה.

לכן חשוב מאוד תמיד להיות בסביבת אנשים טובים, מחייכים, חיוביים, עם הרגלים בריאים, על מנת שההשפעה שלהם עלייך תהיה חיובית ככל הניתן. מקצועיות בעבודה ורמת אינטליגנציה עובדות באופן דומה, ככל שהסביבה תהיה יותר חכמה ומקצועית כך  תהיה גם אתה, לכן חשוב להקיף את עצמך באנשים שאתה מעריך ושואף להיות כמותם.