סוגי פירות יער

בשנים האחרונות תפריטי בריאות מקבלים הרבה יותר נוכחות ומודעות בלא מעט מסעדות, בתי קפה שונים ועוד מגוון מאכלים שונים, הנשענים לא רק על חומרי גלם טעימים ואיכותיים אלא גם על מגוון רחב של פירות יער שונים. סוג פירות אלו מתברגים בלא מנות לא רק דרך הטעמים החמצמצים והטעימים אלא דרך מספר אדיר של יתרונות רפואיים, אשר מסוגלים להיות מועילים עבור כל אוכלוסייה החל מילדים ועד לבני הגיל השלישי ואפילו לנשים בהריון. לכן אנו רואים עוד ועוד סלטים, שייקים, כריכים ואפילו תבשילים מעולים העושים שימוש במגוון של פירות היער ואם כך לקראת הקיץ הקרוב מומלץ להכיר את סוגי פירות היער הקיימים.

סוגי פירות יער – לא כל כך שכיחים

כאשר מדובר בפירות יער חשוב לזכור כי מדובר בפירות בעלי מגוון רחב של יכולות מצוינות לגוף האדם, החל מהיכולת לרפא דלקות באזורים שונים ברחבי הגוף ועד שמירה על עור בריא וחלק. אך למשפחה זו של פירות ישנם גם פירות הנחשבים לפחות שכיחים בארצנו וגם על מדפי הפירות, ואחד מהם הוא לא אחר מאשר תות עץ פקיסטני. פרי זה אמנם גדל ברוב חלקי הארץ אך דורש שמש מלאה ולא מעט עבודת גיזום על מנת לקבל פירות בשלים וטעימים, כאשר טעם גם כן פחות שכי הוא של פרי הפיטנגו הנמנה גם כן עם פירות היער.  פרי זה בעל טעמים מיוחדים וחמצמצים בעלי גודל קטן, כאשר עצי הפיטנגו דורשים השקיה בינונית ושמש מלאה.

פירות היער השכיחים

ככל הנראה כי רובנו טעמנו את טעמן הייחודי של האוכמניות, כאשר לגידולן קיימים לא מעט תנאים שונים החל מקרקע חומצית ועד ללחות גבוה ולעיתים שמש מעולה. עם זאת חשוב לשים לב לכמות החום והקור, שכן הוא עלול לסבול מחום בצורה קיצונית ומהירה ומכינמות גם כן. פרי יער נוסף הנוכח גם כן בלא מעט מנות שונות שאנו אוכלים בשנים האחרונות, אלו הן החומציות המצליחות להיות פופולריות גם בצורת שתייה. פירות אלו גדלים בתנאי גידול די דומים לשל האוכמניות, כאשר הן עלולות לסבול מיובש ולא רק מחום אלא גם מתולעים.