איך לבחור משתלה?

טיפוח של גינה או מרפסת עלול להיות משימה לא קלה, שכן מרבית בעלי הגינות או מטפחי המרפסות אינם מוכשרים כאגרונומים אך בהתייעצות נכונה, תכנון מקדים ראוי ומקיף משימה זו יכולה להיעשות בקלות.
אך בכדי לקבל התייעצות נכונה או לבצע תכנון מקדים, ניתן כיום להיעזר במשתלה מקצועית ומעולה שתוכל לספק לא רק את המוצרים הרלוונטיים עבור טיפוח הגינה אלא גם להעניק ייעוץ נכון ומתאים שיכול לחסוך לא מעט כסף. לצד הייעוץ גם איכות המוצרים אותן ניתן לרכוש חשובה, ההתמחות של המשתלה ועד לדוגמאות שניתן למצוא, על כן ריכזנו את ההמלצות עבור בחירת משתלה נכונה.

החוקים הלא כתובים לבחירת משתלה

ישנם מספר חוקים והמלצות שיעזור בבחירת משתלה, חלקם יכולים להיות רלוונטיים גם בבחירת כל חנות וחלקם יכולים להפוך את הבחירה במשתלה נכונה לפשוטה הרבה יותר ממה שניתן לדמיין.

 1. סדר ונראות
  מנראותה של המשתלה ניתן ללמוד לא מעט על יחסו של בעל המשתלה ולעיתים גם על רמת המקצועיות. לכן בהתרשמות ממשתלה אפשר לוודא כי השתילים מסודרים לפי סוג, החל מעצים ועד תבלינים ולבדוק האם ישנו שלט המתאר את סוג הצמח או העץ. לצד כל אלו גם הסדר והניקיון באזור יוכלו להעיד על רמת התחזוקה, בין אם מכלי המים נקיים או אזורי המעבר נקיים מלכלוך.
 2. מגוון ואיכות
  איכות העלים והשורשים של הצמחים והעצים במשתלה מעיד על רמת התחזוקה, בנוסף גם על איכות המוצר אותו נקבל אל הגינה או המרפסת שלנו. לכן מומלץ לוודא את צבעם של העלים שכן צבע ירוק עמוק מעיד על מחסור דשן או השקיית, ובכל הקשור לשורשים מומלץ לוודא כי אין בליטות או ריח רע הנובע מהם מה שמעיד על איכות הצמח גם כן.
 3. הדגמה ואדיבות
  מכיוון שלא כולנו אגרונומים חשוב כי עובדי המשתלה יהיו אדיבים ומקצועיים, על מנת שיוכלו להכיר את האזור בו אתם מתגוררים ומייעדים את הצמח, יתנו טיפים בנוגע לחשיפה לאור ובכלל על המלצה נכונה. בנוסף כאשר מחפשים אחר משתלה איכותית, גן לדוגמא במשתלה יכול לתת פרספקטיבה ואפשרויות של שילוב בין צמחים.   
  1. מומלץ לבקר באתר https://www.gan-yarak.co.il