עד כמה קשה למצוא עבודה בטבריה לצעירים?

העיר טבריה סובלת בשנים האחרונות מדעיכה במעמדה, כל צד יכול להאשים את האחר ולבינתיים בורחים לא מעט צעירים מהעיר והופכים אותה להיות עיירה די מבוגרת. מה שלעיתים יכול להיות נחמד אך כאשר תופעה זו שכבר התחילה לפני עשור עם סגירת מקומות בילוי לצעירים, גם נמשכת אל תחומי התעסוקה שמחזקים את תחושת חוסר השייכות של הצעירים באזור. אבל מהן האופציות שנותרו לצעירים שנותרו בעיר? האם ישנם עוד עבודות מלבד עבודה מועדפת? האם העיר טבריה יכולה לספק עבודות מעבר לתקופת התיירות שבה היא פורחת בצורה חלקית? יצאנו לבדוק עד כמה קשה למצוא עבודה לצעירים בעיר טבריה.

עבודות שרותיות

העיר טבריה היא אמנם לא גדולה כמו העיר תל אביב והנמל שלה לא מפואר כמו של עיר התרבות, אך עדיין הצעירים וגם שאר האוכלוסיות בעיר יוכלו למצוא בה עבודות שרובן יהיו כמעט ללא תנאי סף מקדימים.
עבודות כמו מחסנאי, טבח, מנהל תחזוקה או פקיד קבלה הם בסדר גמור ואין עבודה שלא מכבדת את בעליה, אבל באותה הנשימה עבודות כאלו ממצות את עצמן כעבור חצי שנה, במיוחד את הדור הצעיר שמאבד עניין בצורה מהירה מכל דור אחר. יחד עם זאת בעבודות מהסוג הזה ישנו קושי לא קטן בקידום, מה שלא עוזר כל כך עבור הצעירים המחפשים להתקדם כיום בצורה מתמדת. ניתן להתחיל במדור דרושים בטבריה באתר סחבק.

מכירות או לא להיות?

יחד עם העבודות השירותיות שתוכלו למצוא בעיר טבריה, יוכלו הצעירים בעיר למצוא גם עבודות בתחום המכירות. כמובן לאלו שהדבר בוער בהם ככל הנראה מקומות העבודה הללו יהווה קרש קפיצה לא קטן, אך לאלו שהתחום הזה אינו רלוונטי עבורם ככל הנראה יהיה קשה הרבה יותר למצוא עבודות מאתגרות שונות.
אבל יחד עם עבודות המכירה השונות יוכלו צעירים בעלי תואר ראשון למצוא מעט עבודות, החל ממעט משרות עבור רו"חים ומעט משרות עבור אנשי הייטק. לתושבים הצעירים והמשכילים של העיר נותר למצוא מקום עבודה אחר באזור הצפון במגוון תחומים, החל מסקטור ההייטק שמתפתח במקומות אחרים באזור ועד למהנדסים ועוד תחומים רבים. המחסור המצער בעבודה רלוונטית עבור צעירים עלול להבריח את המעט שנשאר.