שורש האדם וסוד החיים

מהו סוד החיים?

החיים שלנו פה בכדור הארץ נמשכים במקרה הטוב 70 עד 80 שנה וגם זה בזכות הרפואה המתקדמת, מה שגרם בהכרח לכך שהגיל הממוצע של יושבי כדור הארץ עלה בצורה משמעותית. השאלה המתבקשת פה אם כך היא מהו סוד החיים? 

באה חכמת הקבלה, שהיא חכמה עתיקה מאוד שנכתבה על ידי מקובלים (שהם אנשים כמוני וכמוך) שהגיעו לעולם הזה והתעוררה בהם השאלה מה כל הסיפור של החיים האלו? למה אנחנו מגיעים לפה לתקופה כל כך קצרה  בדורות הקודמים החיים היו הרבה יותר קצרים, לא הייתה רפואה מתקדמת ולכן החיים היו מסתיימים בגיל צעיר מאוד.

אותם מקובלים, שהאמת יותר מדויק לקרוא להם חוקרים, קיבלו התעוררות ונוצר בהם רצון עז לגלות את האמת על סוד החיים האלו? גדול המקובלים בן דורנו, הרב יהודה אשלג הידוע בכינויו "בעל הסולם" (על שם פירוש ה"סולם" שחיבר לספר "הזוהר") ראה את מקור הבעיה בשיטות החינוך החוסמות בפני האדם את האפשרות להתפתח והאשים את החינוך הנהוג בתכנות האדם למשך כל חייו בעולם הזה להתעלם ולדכא שאלה זו, להתייחס אליה כאילו אינה קיימת. כתוצאה מכך, פנימיות האדם לא השתנתה והוא עוסק כל חייו בענייני העולם הזה מבלי להתרומם מעליהם וכך הוא מוסיף לחיות את חייו באותו מישור ואינו עוסק בפתרון השאלה בדבר משמעות החיים.

הקבלה מסבירה כי מטרת המציאות היא להעלות את האדם לרמה שבה יהיה דומה לכוח העליון שיצר אותו שנקרא גם כוח הטבע (בגימטריה הטבע=אלהים) כדי שנגיע למצב שבו האדם נמצא בשתי רמות האחת בגוף הגשמי פה בעולם הזה והשנייה בנשמה שלו שנמצאת בעולם העליון. הניתוק מאותו כוח הטבע שהוא השורש שלנו גורם לנו חוסר סיפוק בחיים ובסופו של דבר זה מה שדוחף אותנו לברר ולשאול מה הטעם בחיי?