הכל כדי שנתקן את היחסים בינינו

חשבתם פעם מה המטרה שלנו פה בעולם הזה? חיים, בית ספר, צבא, עבודה, עוד עבודה, עוד עבודה… בוקר, לילה, בוקר לילה, שבוע חודש שנה ועוד שנה ועוד שנה ובסוף מה? מתישהו מסתיימים החיים האלו ומה אנחנו משאירים מאחורינו?

כל החיים במירוץ אחרי כסף כדי לרכוש עוד ועוד מוצרים שמתכלים מהר כדי שנקנה עוד, מוצרים שנזרקים הרבה פעמים ומוסיפים פסולת לכדור הארץ. מירוץ שבו לא נשאר לנו הרבה זמן למשפחה – לבן/בת הזוג, לילדים! מירוץ שבו לא נשאר לנו כמעט זמן לעצמנו! כדי רגע לעצור ולחשוב – בשביל מה כל זה?

נראה שעם הדורות, הכל נהיה יותר גרוע. כן, אולי טכנולוגית העולם מתפתח כביכול, מפתחים דברים חכמים יותר, אבל מכל שאר הבחינות, הכל נהיה גרוע יותר. יותר אלימות, יותר גירושין, יותר אנשים מתמודדים עם דיכאון, והנה עכשיו… מגפת קורונה שמשתוללת בכל העולם ללא חיסון! עם כל הטכנולוגיה והמדע המתפתחים!

לפי חכמת הקבלה, טבע האדם נשלט על ידי האגו שלו, באגו הכוונה, לאותו רצון בתוכנו שרוצה להצליח ולהתקדם, גם אם זה על חשבון הזולת ואולי בעיקר על חשבון הזולת. טבעו של האגו שלנו הוא להנות רק ביחס לאחר. אם אני קצת יותר טוב מהאחר, אז  אני נהנה.

תרבות הצריכה בנויה וניזונה מהאגו הזה שלנו, מהרצון לקבל הבלתי נדלה שלנו. ותרבות הצריכה משרתת גם אנשי הון שתכלס מנצלים את כל שאר העובדים בשרשרת מתחתם. וכולנו עובדים בסופו של דבר בשביל אנשי ההון האלו שמניעים את הגלגלים של תרבות הצריכה, דרך הפרסום ששוטף אותנו מכל עבר, לרוץ ולקנות.

תרבות הצריכה המוגזמת, מביאה גם לדלדול משאבי הטבע! ואז הטבע קם וצועק, מביא קורונה, מרחיק בינינו, שם אותנו בבתים. אולי ככה נבין שעיקר הבעיה היא ביחסים בינינו. אם נתקן את היחסים בינינו, זה ישפיע בכל רמות הטבע, וגם על הקורונה. כי זו המטרה ומשמעות החיים, לחיות בטוב בינינו!