משמעות החיים נמצאת ביחסים

משמעות החיים. רק מלכתוב את המילים נעשה לי כבד. מאיפה אני אמור לדעת? אם הייתי יודע הייתי חי חיים כל כך רגילים?! הזוי. בכל זאת אבל, יש מעין דפיקה תמידית על דלתות הלב. אולי משהו מבפנים רוצה לצאת לחופשי או אולי מבקש להכניס לתוכו, להפנים.

אנשים נוסעים למקומות רחוקים, מטפסים על הרים, נכנסים למנזרים, מטיילים בג'ונגלים בשביל למצוא תשובות. אולי כל אחד מהם תופס רק פיסה אחת מאיזו תשובה גדולה? המסקנה שלי מכל חיפושיי במהלך השנים היא שמשמעות החיים היא יחסים עם אנשים.

משמעות החיים היא יחסים עם אנשים

אין צורך לברוח להרים וזה גם לא יעזור ממילא כי כל מה שאני חווה בחיים הוא השתקפות של מה שקורה בתוכי. אני אעבור את אותן סוגי חוויות, ואפגוש תמיד באותם פחדים ובעיות. לכל אחד מאיתנו יש רשימות – כמו גנים רוחניים – שהוא צריך לעבור וה"חיים" שלנו הם סרט המוקרן לי מבחוץ ובעצם מצייר את הנוף הפנימי שבתוכי. הטבע הכין לי ולך מראש באהבה אין קץ תוכנית שתעביר אותנו ממצב למצב, מפגישה לפגישה עם אנשים ומקומות ויחסים – הכול כדי לגדל אותנו וללמד אותנו רק דבר אחד – לאהוב. 

בלב של כולנו יש ניצוץ מהנשמה האחת המשותפת לכולנו והיא קוראת לנו כל הזמן – תחברו אותי, תתחברו אליי, תלמדו לאהוב ותהיו מאושרים. אפשר לנסוע לארץ רחוקה או להישאר בבית בהסגר – זה לא משנה. לכולנו פגישה שנקבעה מראש – פגישה עם הנשמה שלנו- להתקרב לב אל לב עם האנשים שסביבנו. משמעות החיים היא מעל לכל ההבדלים והשוני, מעל לכל העצבים והוויכוחים, להתקרב. להתחבר עם האנשים שבחיינו למרות הכול, כי רק מעל לאגו המשתולל נצליח לגלות מהו אושר, בריאות וביטחון. מצחיק נכון? דווקא בישראל. דווקא עכשיו. דווקא אני ואת ואתה. 

הקורונה שבאה עלינו היא לא "מכה" מהטבע אלא תרופה שבאה להכריח אותנו להסתכל בעצמנו באמת ולראות כמה חולי יש בחברה, כמה חולי יש ביחסים בינינו ולרצות לתקן.

 זה הכול. כל מה שאנחנו מרגישים, כל מה שקורה לנו בחיים מוביל רק לנקודה הזו – להבנה שמשחקי אגו וכבוד לא יעשו אותנו מאושרים אף פעם ורק אם נשקם את היחסים בין אדם לאדם נזכה לבריאות, לאיזון ולאושר. אפשר לחיות חיים רגילים אבל אם הלב שלך פתוח לאנשים זה מה שקובע שהחיים שלך הם דבש או רעל מזוקק. זהו השורש והמהות של הכול – יחסים בין אנשים. ויש מצב שבתוך החיבור בין אנשים, יש עבורנו עוד כמה סודות יפים המחכים להתגלות. 

"יום אחד, אחרי שנכבוש את הרוח, את הגלים, את הגאות ואת כוח המשיכה, אנו נרתום את אנרגיית האהבה ואז בפעם השנייה בתולדות העולם, יגלה האדם את האש" (טילור דה שארדן).