מטריקס ומשמעות החיים

תתארו לכם שהמציאות בה אנו חיים הינה אשליה. כל מי שראה את הסרט מטריקס גם אם לא מסכים להנחה זו יכול לפחות לקבל שהיא אינה משוללת כל מציאות. בסרט מטריקס הגיבור מקבל הזדמנות להתעורר ולגלות מהי המציאות האמיתית ומהי המשמעות האמיתית של החיים.

האמת היא שהסרט, עבור מי שלומד את חוכמת הקבלה, אינו מפתיע. יתרה מזו הסרט משופע במושגים ומוטיבים שגורמים לי לחשוב שהתסריטאי נחשף ללימודי חוכמת הקבלה ואולי אפילו היא הייתה ההשראה ליצירת הסרט.

חוכמת הקבלה פותחת לנו מטריקס במדרגה גבוהה יותר מאשר בסרט לגבי משמעות החיים. בעוד שבסרט הגיבור מתעורר ממצב של שינה בקפסולה בה הושתלה במוחו תוכנה שיצרה בו בעודו ישן אשליה של חיים בעולם. הוא מתעורר לחיי יום יום באותו עולם אבל לומד להכיר שהוא שונה מהעולם שחשב שהוא חי בו. חלום של עולם שגרתי מול מציאות של עולם הרוס.

משמעות החיים שאליה מתעורר אדם באמצעות חוכמת הקבלה מעלה אותו מעל העולם הזה בו אנו חיים, מבלי להוציא אותנו מהעולם הזה. כלומר מקובלים שחיים בעולם הזה אינם צריכים אמצעים מלאכותיים כדי לעבור מעולם לעולם אלא כל אחד מהם הוא כמו אותו גיבור בסרט מטריקיס "ניו" המסוגל להיות בשני העולמות במקביל.

המקובלים, באמצעות חוכמת הקבלה, פותחים עבור כל אדם שרוצה בכך את "סוד הבריאה". הם מספרים שמשמעות החיים היא השגה רוחנית של מערכת קיום הנקראת "עולמות רוחניים" המקיפה אותנו ובתוך המערכת מתגלה הכוח שיצר את המערכת. הגילוי הזה מביא את האדם להשגת המשמעות האמיתית של החיים, כפי שהכוח העליון תכנן ויצר עבורו. חיים במדרגה רוחנית ללא הגבלת זמן, בתענוג בלתי פוסק ובשותפות מלאה עם הכוח העליון בקיום מערכת העולמות. חוכמת הקבלה מלמדת אותנו שמטרה זו של משמעות החיים הינה עבור כל אחד ואחד מבני האדם ללא הבדל מין זכר או נקבה. יותר מכך ללא קשר לאמונה של אדם והדת שדרכה הוא בוחר להגשים את האמונה שלו.